0

Co vás překvapí v Asii?

Plánujete po uklidnění situace cestu do Asie? Nemůžete se dočkat, a tak hledáte informace o tom, jak to v Asii funguje? Připravíme vás na věci, které vás s největší pravděpodobností zaskočí, protože je uvidíte pouze zde. Asie je v mnoha věcech originálním kontinentem. Víte, čím vás Asie může zaskočit? Že ne? Pojďte se s námi na to podívat blíže. Uvidíte, že se vám toto místo zalíbí, ať jste v jakémkoliv městě. K těm vůbec nejnavštěvovanějším patří například Thajsko. Konkrétně jeho hlavní město Bangkok.

Asie a věci, jež vás překvapí

V Asii narazíte z dopravních prostředků převážně na skútry. Velká část neřeší, zda se pohybuje po silnicích nebo chodnících. To platí i o samotných chodcích. Ti nevyužívají ke svému pohybu jen chodníky, ale i cesty. Pokud si vypůjčíte skútr v některé z půjčoven, je důležité brát na tento fakt ohledy. Určitě se nechcete dostat do problémů s policií jenom kvůli nehodě s chodcem. Dalším zajímavým bodem je doprava na skútrech. Musíte počítat s tím, že skútry v Asii zvládnou přepravit i větší a těžší předměty.

Už po pár minutách si tak budete moct všimnout řidičů, kteří na skútrech vozí například více než 5 osob či spotřebiče do domácnostech. V Asii je to zkrátka normální. Zároveň je nutné si zvyknout na časté troubení. To je zde ale prováděno ne za účelem chyb, ale aby řidiči na sebe upozornili. Do prudkých zatáček nebo na nepřehlédných místech se snaží řidiči troubit. Tím dávají znamení, že se do nebezpečného místa blíží. Ačkoliv to nebude chvílkami příjemné, určitě si na to po čase zvyknete.

Ovoce zvané durian

Durian je Asijské ovoce a zároveň oblíbenou pochoutkou. Je důležité ovšem zmínit, že doslova zapáchá. Většina obyvatel vám ho ale doporučí jako místní specialitu. Jestliže jste s durianem neměli možnost se seznámit, pak si dávejte pozor. Rozhodně je dobré předem vědět, že je toto ovoce přímo páchnoucí.

DavidN1995

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *