0

Formule 1: Velká cena Vietnamu se definitivně zrušila

Koronavirové onemocnění se podepsalo na celý svět. Své o tom ví i jedny z nejsledovanějších závodů vůbec, kterými jsou Formule 1. Řeč je o Velké ceně Vietnamu, která se v letošním roce nepojede. Na vině je právě koronavirová krize, jež každým dnem v několika státech po celém světě roste. Prvně to vypadalo, že se závod pouze odloží. To se však v pátek změnilo. Došlo definitivně ke zrušení Velké ceně Vietnamu.


Formule 1 se odstartovala později


Už samotná sezóna Formule 1 začala později. Její začátek se měl konat v březnu tohoto roku. Jakmile ovšem koronavirové onemocnění napadlo celý svět, začátek byl odložen, a to až na červenec. Několik závodů již mají jezdci za sebou. V čele tabulky je tak Lewis Hamilton, následuje Valtteri Bottas a třetici uzavírá Max Verstappen. Sezóna oficiálně začala v červenci, jak již bylo zmíněno. Velká cena Vietnamu měla být odstartována v dubnu, tedy přesněji řečeno těsně poté, co měla začít sezóna Formule 1.


Velká cena Vietnamu se však odložila. Podle pořadatelů to z počátku vypadalo čistě jen na odložení. Pevně se věřilo, že se Velká cena Vietnamu odjede alespoň později. Pátek ale vše změnil, protože se ukázalo, že se definitivně tento okruh v letošním roce neodstartuje. Kalendář se upravoval u několika závodů. Velká cena Formule 1 tak v konečném důsledku tvoří 17 závodů. Většina z nich se odehrává v Evropě, nebudeme-li počítat například Bahrajn nebo Abú Zabí. Jak koronavirové onemocnění zamává se závody v dalších sezónách už bude záviset na celkové situaci.


Pořád se mají diváco na co koukat


I přes to, že se Velká cena Vietnamu zrušila, stále se můžete dívat na závody Formule 1 i nadále. Nedávno byl vyrovnán rekord v počtu vyhraných závodů. Michael Schumacher má tak oficiálně nového konrurenta, kterým se stal Lewis Hamilton. Sledujte Formule 1 a vžijte se role jezdců, kteří bojují o titul.

DavidN1995

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *