0

Jak se sbalit na hory? Buďte připravení!

Pokud se situace zlepší, můžete se těšit za pár týdnů na zimní dovolenou. Většina obyvatel v těchto měsících míří na hory. Jak se sbalit na hory tak, aby vám následně nic nechybělo? Pokud nevíte, co patří do základní výbavy každého lyžaře nebo cestovatele, který má rád hory, pak s námi bezpochyby zůstaňte. Poradíme vám, co je důležité si s sebou zabalit. Jedině tak vám nebude nic chybět. Není nic horšího než nemít u sebe dostatečné množství oblečení a věcí, jež jsou doslova žádoucí.

Jak se sbalit na hory?

Prvně začneme u automobilu. I pro ten je nutné zabalit pár potřebných věcí. Jedete na hory, na což nesmíte zapomenout. Do automobilu tedy přibalte smetáček, škrabku, zimní kapalinu do ostřikovačů, startovací kabely a sněhové řetězy. Rozhodně nevyjíždějte na hory, jestliže vám nějaká z těchto věcí chybí. Nyní se podíváme na oblečení a vybavení, které jsou důležité při cestě na hory. Zapomenout nesmíte na tepláky, mikiny, trička, lyžařské funkční prádlo, lyžařské podkolenky, nákrčník, kuklu pod helmu, lyžařské kalhoty, zimní bundu, jak na procházky, tak na lyžování, rukavice (opět na procházky a na lyžování), lyže, lyžáky a hole.

Jak se sbalit na hory a být tak připraven na vše

Jak se sbalit na hory v dalších krocích? Kromě výše uvedených věcí nesmíte zapomenout na helmu a lyžařské brýle. Vraťme se ale zpět k oblečení. Kromě tepláků, mikin, triček, zimní bundy je nutné si s sebou přibalit dostatečné množství spodního prádla a ponožky. Na místě jsou i náhradní rukavice, šála a čepice. Musíte myslet na to, že všechen čas nebudete trávit lyžováním. Určitě se rozhodnete i pro procházky. Kromě lyžařského vybavení tak mějte po ruce i klasické oblečení. Především zimní bundu, mikinu, tepláky nebo kalhoty a rukavice.

Tím balení na hory nekončí

Myslíte si, že už víte, jak se sbalit na hory? Jste na omylu. K předchozímu bodu patří ještě pořádné zimní boty. Opět si jich vezměte alespoň dvoje. Vždy je dobré mít u sebe náhradní zimní boty. Dále si přibalte do cestovní tašky nebo kufru zimní krémy proti popraskaným rtům nebo rukám. Od věci není ani krém na obličej. Slunce bývá silné i na horách. Pokud žádné slunce neočekáváte, pak je důležité se připravit na velké mrazy.

Na pokoj si můžete vzít různé hry, jak pro sebe, tak vaše děti. Většina hotelů má na pokojích televize s možností připojení USB flash disku. Proč nevzít filmy, na které se podíváte společně všichni?

DavidN1995

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *