0

Zásady půjčky: smlouva a podmínky musí být na straně klienta

Pokud si plánujete pořídit nový automobil nebo si chcete vybavit byt novým nábytkem, s největší pravděpodobností se budete poohlížet po půjčce. Samozřejmě pouze ve chvíli, kdy nemáte finanční hotovost. Jestliže tomu tak není, pak je finanční produkt v podobě půjčky jediným možným řešením. Každá půjčka by ovšem měla splňovat jisté zásady. V případě, že jednu ze zásad nebudete schopní splnit, dejte od půjčky prozatím ruce pryč.

Zásady půjčky aneb poznáte je?

Půjčky by měla být poskytnuta ověřenou společností. Rozhodně se nesnažte hledat poskytovatelé půjček v různých inzertních novinách nebo na internetu. Konkrétně na pochybných stránkách. Snadno se z toho mohou vyklubat problémy a místo nového automobilu budete splácet několik let jen vysoké úrokové sazby. První zásadou je tedy ověřený poskytovatel.

Půjčka nesmí zatížit rodinný rozpočet

Vaše rodina se skládá ze čtyř členů? Jestliže ano, nejspíš se jedná o dvě dospělé osoby a dvě děti. Pokud tomu tak je, finanční prostředky vyděláváte jen vy a váš protějšek. Musíte myslet na to, že ze svých příjmů živíte nejenom sebe, ale i své děti. Je zapotřebí důkladně zvažit každý váš krok, a to i při žádostí o půjčku. Jakmile uděláte chybu, měsíční splátky mohou zatížit váš rodinný rozpočet. To následně poznamená jak vás, tak především vaše děti. Nedovolte půjčce. aby vás vystavila riziku.

Podmínky půjčky musí hrát na straně klienta

Každý půjčka má své podmínky. Ty naleznete ve smlouvě, kterou v konečném důsledku i podepisujete. Jakýkoliv bod se snažte projednat s personálem bankovní společnosti. Zvlášť ty body, kterým nerozumíte. Půjčka by totiž měla být na straně klienta. Pokud budou podmínky nevýhodné pro vás, pak vás každá změna nebo krok může stát nemalou finanční částku. Co vám tím chceme sdělit? Pohlídejte si podmínky od A po Z. Veškeré změny by měly být zdarma, ať už se jedná o změnu výši splátky, změnu datumu splatnosti nebo odložení.

Další zásadou je pojištění proti schopnosti splácet

Říkáte si, že je toto pojištění zbytečné? Jen budete platit další peníze každý měsíc navíc? Mýlíte se! Jde o jednu z nejdůležitějších zásad vůbec. Bez této zásady by se půjčka neměla vůbec uzavírat. Jakmile přijdou neočekávané problémy, pojištění proti schopnosti splácet vás může zachránit před osobním bankrotem.

DavidN1995

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *